Zabudowy g-k i ścianki działowe

> Zabudowy g-k i ścianki działowe

Błyskawiczna zmiana układu wnętrza

Zabudowy g-k i ścianki działowe

Płyty gipsowo-kartonowe to prosty w obróbce i instalacji materiał o wszechstronnym zastosowaniu. W domach i mieszkaniach używa się ich głównie tworzenia funkcjonalnej zabudowy (np. montażu sufitów podwieszanych i aranżowania wnęk), wyrównywania powierzchni ścian, a także podziału wnętrz. 

I to właśnie ta ostatnia opcja, czyli montaż ścianek działowych w systemie suchej zabudowy, jest tą, na którą najczęściej decydują się osoby przeprowadzające prace remontowe w swoich mieszkaniach. Pozwala bowiem na szybkie, proste i tanie kształtowanie przestrzeni wewnętrznej i jej rozkładu zgodnie z własnym pomysłem.

Rozważasz podzielenie pokoju na dwa mniejsze przy użyciu ściany działowej z g-k? A może chcesz nadać salonowi wyjątkowy charakter poprzez instalację punktowego oświetlenia w podwieszanym suficie? Nasza firma remontowo-budowlana z przyjemnością podejmie się takich wyzwań i zaproponuje dodatkowe pomysły na to, co jeszcze można zrobić, by finalny efekt był funkcjonalny i estetyczny.

Prace budowlane przy użyciu suchej zabudowy wykonujemy tak, jak gdybyśmy robili je dla siebie. Z tego powodu korzystamy jedynie z najwyższej jakości materiałów, a naszymi partnerami produktowymi są Rigips, Norgips czy Siniat.

 

Zanim przystąpimy do pracy

Kiedy warto zdecydować się na montaż płyt g-k?

Jak już wspomnieliśmy, obszar zastosowania płyt g-k  jest bardzo szeroki, a montaż ścianek działowych nie stanowi jedynej opcji. Korzystając z nich można też m.in. wyrównać krzywe ściany (zamiast tynku i gładzi), zbudować przedściankę (aby poprawić izolację akustyczną pomieszczenia), a także zabudować skosy na poddaszu. Często wykonuje się z nich także zabudowę sanitarną w łazience, czyli obudowę stelaży podtynkowych, na których są zawieszone umywalka i miska ustępowa.

Ze względu na korzystny stosunek ceny do jakości, prace remontowe z wykorzystaniem płyt g-k wykonuje zarówno w prywatnych domach czy mieszkaniach, jak i w przestrzeniach komercyjnych oraz użyteczności publicznej. Na kształtowanie przestrzeni przy użyciu suchej zabudowy decydują się tak osoby wykańczające wnętrza z rynku pierwotnego, jak i właściciele nieruchomości z rynku wtórnego.

 

Poznaj sekret naszego sukcesu

Proces montażu płyt g-k krok po kroku

Klejenie płyt g-k nie należy do trudnych czynności. Mimo wszystko niedoświadczony monter może zrobić drobne błędy, które przesądzą o utracie trwałości i estetyki okładziny – np. niewłaściwie przygotować podłoże albo nie zachować wystarczającego odstępu między poszczególnymi płytami.

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy remontowej, efekt na pewno będzie satysfakcjonujący. My stosujemy w tym celu 8-krokowy proces.

Zabezpieczenie powierzchni

Montaż profili

Przeprowadzenie instalacji elektrycznej i hydraulicznej

Montaż izolacji

Montaż płyt gipsowo-kartonowych

Szpachlowanie łączeń płyt gipsowych

Szlifowanie łączeń

Sprzątanie pomieszczenia

Montaż płyt g-k i nie tylko

Jakie usługi wykonujemy z użyciem płyt g-k?

Nasza firma remontowa podchodzi kompleksowo do prac z wykorzystaniem systemu suchej zabudowy. Możemy Ci zaoferować m.in.:

montaż płyt g-k

montaż sufitów podwieszanych

montaż ścianek działowych

klejenie płyt g-k

szpachlowanie łączeń płyt gipsowych

zabudowę rur i przewodów przy użyciu płyt g-k

tworzenie półek z płyt g-k

Montaż płyt g-k – cena

Ile zapłacisz za montaż płyt g-k?

To, ile przyjdzie Ci zapłacić za montaż płyt g-k, zależy od Twojego pomysłu oraz od trudności jego wykonania. Wstępną wycenę dostarczymy Ci już podczas pierwszej rozmowy, ale potwierdzimy ją jeszcze podczas wizji lokalnej na miejscu, gdy sprawdzimy, co dokładnie jest do zrobienia. Zadzwoń lub napisz do nas!

Zabudowy g-k i ścianki działowe – FAQ

Czy poradzisz sobie z samodzielnym wykonaniem zabudowy g-k?

Niektóre prace z wykorzystaniem systemów suchej zabudowy są stosunkowo proste. Jednak im bardziej skomplikowany jest projekt, tym bardziej potrzebujesz pomocy profesjonalnej firmy budowlanej, takiej jak nasza. Zadbamy o to, aby dokładnie zrealizować Twoją wizję w taki sposób, aby spełniła swoją funkcję i zachowała trwałość przez długi czas.

Ile zapłacisz za usługi remontowe związane z płytami g-k?

Wszystko sprowadza się do stopnia zaawansowania Twojego projektu. Opowiedz nam o nim przez telefon lub wyślij maila, załączając zdjęcia poglądowe, a podamy Ci orientacyjny kosztorys. Do przygotowania konkretnej wyceny musimy jednak najpierw odwiedzić miejsce, w którym będą wykonywane prace remontowe z wykorzystaniem płyt g-k.

Na jakim terenie świadczymy usługi remontowo-budowlane?

Siedzibę naszej firmy można znaleźć w Gdańsku, ale wykonujemy usługi remontowe na obszarze całego Trójmiasta i najbliższych okolic. O to, czy jesteśmy w stanie przyjąć zlecenie w innym miejscu, zapytaj nas indywidualnie.

Kiedy mamy najbliższy wolny termin na wykonanie prac remontowych w Twoim domu lub mieszkaniu?

Ta kwestia zmienia się w zależności od aktualnego zapotrzebowania na nasze usługi remontowe. Zadzwoń do nas, aby poznać orientacyjny termin rozpoczęcia pracy u Ciebie.

Zapytaj o wycenę